SHPËRNDAJE

Luis Enrique ka thënë se skuadra e tij meritoi tri pikë ndaj Villarreal, pas barazimit 1:1
Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique, thotë se nuk ka përfunduar asgjë sa i përket titullit, pas barazimit 1:1 me Villarreal, duke mbetur kështu pesë pikë prapa Real Madridit, diferencë kjo që mund të rritet nëse “Los Blancos” fitojnë ndeshjen e mbetur me Valencian.

Ndër të tjera Enrique tha se djelmoshat e tij bën paraqitje tejet të mirë dhe se merituan pikët e plota.

“Ka edhe shumë lojë deri në fund. Ne duhet të vazhdojmë të përmirësohemi. Qëllimi ynë është që të vazhdojmë luftën në kampionat”, ka deklaruar Luis Enrique pas ndeshjes.

“Nuk jemi në situatën më të mirë, por nuk kam pse të kritikoi lojtarët. Ne merituam tre pikët”, ka shtuar ai.