SHPËRNDAJE

Moti sot në Luginë, e martë 10 janar 2017 parashikohet të jetë mot me vranësira dhe reshje bore.

Era do fryj nga Veri-Lindja 10 deri 35 km/h.

Ndërkohë sinpotikët parashikojnë që temperaturat minimale do të lëvizin nga -21-C ndërsa ato maksimale pritet të arrijnë deri -12-C.