SHPËRNDAJE

Tashmë është zyrtare, Cristiano Roandlo është futbollisti më i mirë i vitit 2016 të shpallur nga FIFA
Ylli i Real Madridit, Cristinao Ronaldo ka mposhtur Leo Messin dhe Antonie Griezmann për çmimin e lojtarit më të mirë të FIFA’s.

Ronaldo në votat e gazetarëve, kapitenëve dhe trajnerëve, ka marrë 34.54 për qind të votave, Leo Messi ka marrë 26. 42, ndërsa Antoni Griezmann 7.53 për qind.