SHPËRNDAJE

Sevilla dhe Real Madrid do të përballen sonte, nga ora 21:15, në kuadër të ndeshjes së kthimit të Copa del Rey
E përditshmja sportive madrilene, AS, ka publikuar formacionet e mundshme të të dy skuadrave.

Jorge Sampaoli, trajneri i Sevillas, do të inkuadroj lojtarët më të mirë që ka në dispozicion, derisa strategu i Los Blancos, Zindeine Zidane do t’i pushoj yjet.

Ai për këtë takim në shtëpi ka lënë Cristiano Ronaldon, Luka Modricin dhe Iscon.

Real Madrid është afër kalimit në fazën tjetër të Copa del Rey pasi takimin e parë ndaj Sevillas e ka fituar me rezultat 3:0.