SHPËRNDAJE

Ata u vlerësuan si “aktorja dhe aktori më i mirë” vitin e kaluar në ceremoninë e “Oscar”, por tashmë Brie Larson dhe Leonardo DiCaprio do të dhurojnë çmimet për fituesit e ardhshëm.
Larson dhe DiCaprio janë dyshja e parë e prezantuesve të ceremonisë së “Academy Awards”, e cila do të mbahet më 26 shkurt në Los Angeles.

DiCaprio fitoi çmimin e parë “Academy Awards” për portretizimin e Hugh Glass në filmin “The Revenant”, ndërsa Larson fitoi çmimin si aktorja më e mirë për performancën e saj emocionuese në filmin “Room”.