SHPËRNDAJE

Futbollisti shqiptar, Albian Ajeti ka fituar çmimin e “Lojtarit të Muajit” për muajin shkurt, shkruan IndeksOnline.
Përmes një postimi në rrjetet sociale futbollisti i St Gallen, ka falënderuar të gjithë tifozët që e votuan për ta fituar këtë çmim që është mjaftë i rëndësishëm për futbollistin shqiptar.

“Faleminderit të gjithëve që votuat për mua për t’u bërë futbollisti i muajit”, ka shkruar Ajeti.

Albiani gjatë muajit shkurt ka zhvilluar katër ndeshje dhe ka shënuar tri gola, ndërsa ka mposhtur me 24 për qind të votave, lojtarin e Baselit Mohamed Elyounoussi, atë të Young Boys Roger Assale, Marko Janko (Basel) dhe Chadrack Akolo (Sion).