SHPËRNDAJE
epa05799538 Real Madrid's French head coach Zinedine Zidane smiles during a press conference at Valdebebas sport facilities in Madrid, Spain, 17 February 2017. Real Madrid will face RCD Espanyol in the Spanish Primera Division soccer match on 18 February 2017. EPA/MARISCAL

Zidane nuk e fsheh dëshirën e tij që ta sjellë Hazardin në Bernabeu dhe tani ai ka pregadit edhe ofertën e tij për Chelsea.

Deri tani drejtuesit e Realit nuk kanë tentuar konkretisht ta sjellin sulmuesin nga Belgjika në Bernabeu, por kjo mund të ndryshoj këtë verë.

Zidan ka një ofertë për kolegun e tij Antonio Conte që ta sjellë Hazardin këtë verë tek Reali. Ai është i gatshëm të ofroj lojtarë dhe të holla.

Alvaro Morata, Isco apo James do të jenë ofertat e Zidane për Conte i cili mund të zgjedh në shkëmbim të lojtarit.

Mirëpo, duke njohur strategun italian, nëse Hazard gjendet edhe më tej në planet e tij për sezonin e ardhshëm, nuk ekziston ofertë që mund ta detyroj ta shesë të largoet Hazard nga Chelsea.