SHPËRNDAJE

Gareth Bale insiston se Real Madrid edhe këtë edicion është favorit në Ligën e Kampionëve
Ylli uellsian, Gareth Bale ka thënë se Liga e Kampionëve gjithnjë ka qenë gara e preferuar e Real Madridit.

“Liga e Kampionëve? Ka qenë gjithnjë gara e Real Madridit. Skuadra e ka fituar 11 herë, më shumë se sa çdo herë tjetër”, tha Bale për mediat spanjolle.

Kujtojmë se Reali është kampion në fuqi i kësaj gare dhe ka bërë një hap të madh drejt gjysmëfinales së shtatë më radhë, pasi ka fituar betejën e parë në Allianz Arena ndaj Bayernit 2:1.