SHPËRNDAJE

Carlo Ancelotti beson se Sergio Ramos do të jetë rrezik permanent për skuadrën e tij.
Në konferencën për media para ndeshjes me Real Madridin, trajneri i Bayern Munich, Carlo Ancelotti, tha se duhet të kenë kujdes nga Sergio Ramos.

“Gjithë vitin kemi punuar dhe kemi pranuar vetëm një gol nga gjuajtja e lirë dhe asnjë nga korneri. Por duhet të kemi kujdes nga Sergio Ramos, këtë vit ai është shumë i rrezikshëm nga ndërprerjet”, deklaroi Ancelotti.

Ramos po kalon sezonin më të mirë në karrierë. Ai ka shënuar deri më tani 10 gola në 33 paraqitje në të gjitha garat.