SHPËRNDAJE

Te Bayerni nuk kanë fund lajmet e këqija. Pas humbjes ndaj Realit, portieri Manuel Neuer ka pësuar një frakturë në këmbën e majtë gjatë ndeshjes.

Dëmtimi ka ndodhur në rastin e golit të tretë të Cristiano Ronaldos, gjatë kohës shtesë. Neuer, ishte operuar në këmbën e majtë, tri javë më parë dhe tashmë do t’i nënshtrohet testeve të tjera mjekësore për të parë shkallën e dëmtimit.

Në Gjermani gazeta “Bild” shkruan se portieri gjerman e ka mbyllur sezonin, dhe nuk do të jetë për të luajtur më në sfidat e kampionatit dhe Kupës.