SHPËRNDAJE

Në sondazhin e Presheva.com në Facebook me pyetjen “Cili duhet të jetë kryeministër i ri i Kosovës?” kanë votuar 886 persona.

Prej tyre 511 kanë votuar Albin Kurtin e Vetvendosjes apo 57%, 231 kanë votuar liderin e AAK-së Ramush Haradinajn apo 26% ndërsa me 144 vota kanë votuar kryetarin e PDK-së Kadri Veselin apo 17% e votuesve.

Sondazhi është parë nga 46.722 persona dhe ka qenë i hapur 10 orë.

Zgjedhjet parlamentare në Kosovë do të mbahen me 11 qershor pas mocionit në Kuvend të kryeministrit të Kosovës Isa Mustafa.

Votimin mund ta shikoni këtu:

Cili për kryeministër të Kosovës?/voto me emoticons/

Posted by Presheva.com on Sonntag, 14. Mai 2017