SHPËRNDAJE

Samsungu zyrtarisht do ta lansojë Galaxy Note 8 më 23 gusht, ndërsa tani vetëm se kanë rrjedhur specifikat ‘finale’ të tij, raporton Gsmarena.
Dizajni i Galaxy Note 8 sipas fotografive që kanë rrjedhur deri më tani, do të jetë i ngjashëm me Galaxy S8+, por jo identik.

Note 8 do të ketë ekranin 6.3 inç me rezolucion 2,960×1,440, dimensionet e tij janë 162.5 x 74.6 x 8.5 mm, baterinë 3,300 mAh e cila mund të mbushet edhe pa tel, si dhe një port USB Type-C.

Galaxy Note 8 do të lansohet më 23 gusht ndërsa do të ofrohet në ngjyrë gri dhe kaltër të mbyllët, dhe do të kushtojë 999 euro në Evropë.

Note 8 ka 6GB RAM dhe 64GB hapësirë në memorie të integruar, dy kamera nga pas 12MP, e 8MP nga para.