SHPËRNDAJE

Ditë tragjike në autostradën Nish – Beograd tek pagesa në autostrasë “Vrçin”, ku 2 persona kanë humbur jetën dhe 10 të plagosur.

Aksidenti i parë ka ndodhë në orët e hershme të mëngjesit, ndërsa i dyti në mesditë, çka edhe ka krijuar tollovi të mëdha në autostradë.

“Sypozohet se njëri nga vozitësit në aksidentin që ka ndodhë herët në mëngjes e ka zënë gjumi në timon. Në aksident kanë marrë pjesë tre vetura me targa të Zvicrës” njoftojnë mediat serbe, transmeton presheva.com.

Siç raportohet, edhe aksidentet tjera kanë ndodhë për shkak të gjumit gjatë vozitjes./presheva.com/