SHPËRNDAJE

Emir Umit, që luan në ekipin Belg, me familje nga Ferizaji po që jeton në Namyr të Belgjikës me talentin e tij po kërkohet nga shumë klube evropiane.

Tashmë si 17 vjeçar, i gjatë 1.84 dhe driblon me të dy këmbët, përveç që po kërkohet nga federata shqiptare dhe belge, ai po kërkohet edhe nga kombëtarja turke që të luaj në përfaqësuesen U19.

Emiri luaj si mbrojtës dhe së shpejti, pritet të nënshkruar me njërin ndër klubet e mëdha evropiane.

Ai në një prononcim për presheva.com ka shprehë dëshirën që një ditë të luaj për kombëtaren tonë dhe të vesh fanellën e një klubi të madh evropian./presheva.com/