SHPËRNDAJE

Me nisjen e fushatës për balotazh, sonte do të përballen në debat televiziv pretendentët për kryetar të Prishtinës, Shpend Ahmeti dhe Arban Abrashi.

Mbrëmja e sonte është e rezervuar për dy kandidatët për kryeqytetin, Arban Abrashin e Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Shpend Ahmetin e Vetëvendosjes.

Debati do të mbahet në televizionin Klan Kosova prej orës 21:30, ndërsa pjesëmarrjen në debat e ka konfirmuar Abrashi në llogarinë e tij në Facebook.

“Sonte, në orën 21:30, në Klan Kosova, Arban Abrashi përballë Shpend Ahmetit”, ka shkruar Abrashi në Facebook. /presheva.com/