Me 200 milionë euro në xhep duke luajtur vetëm tri ndeshje- Neymar i dëmtuar rëndë, por po përjeton festa të çmendura – Telegrafi

0
34

[AI]45 FutureAds para paragrafi1 C=3 N=3[/AI]

Neymar po rikuperohet nga një dëmtim i rëndë në gju që pësoi në tetor ndërsa luante kundër Uruguait në një ndeshje kualifikuese për Kupën e Botës, ku humbën 2-0.

Neymar iu nënshtrua një operacioni në fillim të muajit të kaluar dhe procedura zgjati katër orë, e ku sezoni ka përfunduar për të.

[AI]43 Pas paragrafit 2t InArticle Outstream C=3 N=3[/AI]

Në gusht, Neymar kaloi nga PSG te Al Hilal Saudit, ku duhet të fitojë rreth 400 milionë euro në dy vjet.

Ai do të fitojë rreth 200 milionë euro për këtë sezon edhe pse ka luajtur pesë ndeshje.

Neymar ka një gol dhe ka dhënë tre asistime në 386 minuta lojë. Ai do të ndalen në këto shifra dhe ndërkohë Neymar po bën edhe punë të tjera.

[AI] Code for block 2 InArticle Mobile Tablet, Phone C=3 N=1[/AI]

Domethënë, Neymar është fytyra e MSC, e cila dominon në fushën komerciale sa i përket pushimeve drejt destinacioneve ekzotike. Futbollisti iu bashkua ekspeditës që nisi nga vendlindja e tij Santos në Rio De Janeiro.

[AI] Code for block 1 InArticle Desktop Desktop C=3 N=1[/AI]

Janë tre ditë në të cilat lundrimi me Neymar do të kënaqë mijëra pasagjerë që blenë bileta të shtrenjta për një pushim në det të hapur.

Disa nga familja dhe miqtë e tij po udhëtojnë me brazilianin. Neymar po kalon një kohë të mirë në këtë lundrim dhe udhëtimi do të shënohet nga tre festa të mëdha, shtojnë mediat braziliane.

Si pjesë e gjithçkaje ka kazino, dyqane të specializuara, boëling, sallë lojërash, park ujor, SPA, palestër dhe oferta gastronomike nga e gjithë bota.