SHPËRNDAJE
epaselect epa05739710 Manchester City's manager Pep Guardiola gestures during the English Premier League soccer match between Manchester City and Tottenham Hotspur at the Etihad Stadium in Manchester, Britain, 21 January 2017. EPA/NIGEL RODDIS EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

Guardiola thotë se ka skuadër më të mirë se sezonin e kaluar dhe do të tentojë të arrijë deri te trofeu, që do të ishte historik për Man Cityn.
Guardiola nuk e di nëse Manchester City mund të fitojë Ligën e Kampionëve, por ka paralajmëruar kundërshtarët se skuadra është shumë më e fortë se vitin e kaluar dhe se do të luftojë shumë për ta ngritur në qiell trofeun me vesh.

“Nuk e di (nëse do ta fitojmë Champions Leaguen). Synimi jonë është të bëjmë më mirë se sezonin e kaluar. Ekipi është shumë më efikas dhe duhet të jemi (nëse duam trofeun)”, deklaroi Guardiola.

“Baseli ka bërë paraqitje të mira në fazën e grupeve. Janë kundërshtar i mirë. Do të hasim vështirësi ndaj tyre”, shtoi Guardiola.

Baseli dhe Manchester City do të përballen të martën nga ora 20:45.