SHPËRNDAJE

NJ O H T I M

NJOHTOHET GJENERATA E VITIT 1977/1978 SE ME RASTIN E 40 VJETORIT DO TË ORGANIZOHET “ TAKIMI I GJENERATËS”.
KY EVENIMENT I RËNDËSISHËM PARASHIHET TË MBAHET NË MUAJIN QERSHOR SI DATA ORIENTUESE KËSHILLI ORGANIZATIV PREFERON NGA DATA 23.06.2018 GJERË MË DATËN 30.06.2018. DATA E SAKT DO TË CAKTOHET PAS MARRJES SË SYGJERIMEVE NGA ANA E TË INTERESUARËVE.
VARËSISHT NGA TË INTERESUARIT MË VONË DO TË CAKTOHET VENDI,ÇMIMI PËR PJESËMARRËS SI DHE TË GJITHA HOLLËSIT TË TJERA.
LUTENI QË TË KONTAKTONI ME NDONJËRIN NGA ANËTARËT E KËSHILLIT ORGANIZATIV PËR KONFIRMIM.
JENI TË MIRË SE ARDHUR.

ME RRESPEKT.
Viti shkollor 1977/78

IV – 2 drejtimi matematiko – natyrorë

1. Abdulla Rabit Mehmeti Çukarkë
2. Adem Mehmetali Mehmeti Corroticë
3. Ahmet Abdulla Osmani Preshevë
4. Bejtulla Zijadin Ibrahimi Bukuroc
5. Drita Mehmet Jusufi Preshevë
6. Emin Sejdi Sylejmani Rahovicë
7. Fatmire Isa Selimi Preshevë
8. Gjumshit Hasan Isahu Golemidoll
9. Hidajete Hajrulla Hajrullahu Preshevë
10. Isa Veli Halili Preshevë
11. Kadri Demirali Kadriu Preshevë
12. Latif Murtezan Kurtishi Tërrnavë
13. Luljeta Ajdin Ajdini Rahovicë
14. Mesud Ismail Mahmuti Preshevë
15. Naziktere Remzi Fazliu Rahovicë
16. Nuhi Ilmi Rexhepi Kurbali
17. Qazime Faredin Xhemaili Rahovicë
18. Rafet Nijazi Fetahu Rahovicë
19. Sanije Sali Ibrahimi Rahovicë
20. Serbeze Hajriz Hajdini Rahovicë
21. Sheribane Enver Rexhepi Rahovicë
22. Teuta Sami Qerimi Preshevë
23. Zyhni Nezir Osmani Preshevë

Kujdestar i paraleles : prof.Alixhemal Salihu (Gj.Shqipe)

Viti shkollorë 1977/78

IV – 3 drejtimi matematiko – natyrorë

24. Ali Nexhati Ahmedi Preshevë
25. Basrije Rexhep Iljazi Pograxhë (Gjilan)
26. Dilaver Vebi Kadriu Sllupçan (Kumanovë)
27. Enver Sinan Hajrullahu Buhiç
28. Fatmir Fazli Halili Ranatoc
29. Gazmend Fuad Mehmeti Miratoc
30. Gjyltene Hajrulla Hasani Preshevë
31. Hanife Ramiz Osmani Preshevë
32. Hyrije Gani Kadriu Rahovicë
33. Hidajete Ibrahim Ramadani Raincë
34. Halil Halil Selimi Ilincë
35. Kadrije Ahmet Ahmeti Preshevë
36. Kadri Zijadin Fazliu Raincë
37. Lutfije Nijazi Hetemi Letovicë (Bujanoc)
38. Lutfi Nezir Ibrahimi Llojan (Kumanovë)
39. Merzuka Shaban Abazi Llojan (Kumanovë – Preshevë)
40. Mevlan Musa Hyseni Preshevë
41. Mustaf Shaqir Halimi Konçul (Bujanoc – Preshevë)
42. Mynevere Bajram Hasani Preshevë
43. Nexhmedin Tefik Saqipi Golemidoll
44. Nadër Qenan Sadiku Preshevë
45. Raif Bektesh Veliu Depcë
46. Reshat Veli Ajeti Tërrnavë
47. Ramiz Vebi Latifi Miratoc
48. Qenan Mehmet Mehmeti Zhunicë
49. Shaban Latif Shaqiri Pograxhë (Gjilan)
50. Xhelal Ali Ajeti Tërrnavë
51. Zymrite Ibrahim Esadi Preshevë
52. Zylfi Feta Veliu Raincë

Kujdestar i paraleles : Osmon Osmani (ars.i matematikës)

Viti shkollorë 1977/78

IV – 4 drejtimi shoqëroro – gjuhësorë

1. Ahmet Myzafer Aliu Preshevë
2. Avni Muharrem Jusufi Corroticë
3. Elmaze Nezir Neziri Norçë
4. Emine Fehmi Dalipi Preshevë
5. Isa Ismajl Veseli Raincë
6. Lirije Hamdi Kadriu Norçë
7. Mentor Ramadan Ahmedi Kumanovë
8. Mumin Shukri Shaqiri Preshevë
9. Naser Selver Haziri Miratoc
10. Naseri Neshat Ramadani Preshevë
11. Orhan Rexhep Rexhepi Preshevë
12. Qenan Kadri Hasani Strezovc
13. Rafet Femi Jusufi Preshevë
14. Ridvan Riza Ajdini Rahovicë
15. Syzane Halil Daliu Zhunicë
16. Selajdin Sefedin Halimi Rahovicë
17. Selami Ramadan Veseli Corroticë
18. Selver Naip Limani Strezovc
19. Skender Mehmet Latifi Rahovicë

Kujdestar i paraleles : Muharrem Fejzullahu (ars.i matematikës)

Viti shkollorë 1977/78

IV – 5 drejtimi shoqëroro – gjuhësorë

1. Fatmir Nuredin Fejzullahu Preshevë
2. Fadil Malush Saqipi Golemidoll
3. Frashër Enver Destani Llojan (Kumanovë)
4. Ismet Vaxhid Veseli Raincë
5. Ismet Fejzulla Rexhepi Preshevë
6. Lejla Hamdi Aliu Preshevë
7. Mevlan Ramadan Hyseni Bushtran
8. Ramiz Murat Nevzadi Miratoc
9. Sedat Emërlla Ymeri Preshevë
10. Samet Hasan Ademi Miratoc
11. Skyfter Skender Kadriu Preshevë
12. Shaqir Rexhep Jahiu Bilaç (Bujanoc)
13. Shaban Muhamet Azizi Miratoc
14. Shabi Memet Miftari Vaksincë (Kumanovë)
15. Tasim Gani Dalipi Golemidoll
16. Talush Junuz Destani Llojan (Kumanovë)
17. Qenan Ramiz Sylejmani Letovicë (Bujanoc)
18. Qanije Adem Hasani Preshevë
19. Qamil Ferat Destani Llojan (Kumanovë)

Kujdestar i paraleles : Avni Sadiku (prof.shk.politike – sociologji)

Viti shkollorë 1977/78

IV – 6 drejtimi shoqëroro – gjuhësorë

1. Abdulla Durgut Krashnica Preshevë
2. Agim Jakup Ymeri Raincë
3. Adnan Lutfi Sadiku Rahovicë
4. Ajtene Qemal Kadriu Preshevë
5. Bashkim Xheladin Arifi Preshevë
6. Fadil Haki Azizi Rahovicë
7. Ibrahim Emin Selimi Norçë
8. Hamzi Ahmet Halimi Miratoc
9. Jalldëze Jahi Jahiu Bushtran
10. Kadënxhike Bejtulla Rexhepi Preshevë
11. Muhamet Esad Jakupi Rahovicë
12. Naser Musa Behluli Ranatoc
13. Nijazi Isak Mehmeti Rahovicë
14. Nexharije Qemal Fejzullahu Preshevë
15. Ridvan Demir Ahmeti Rahovicë
16. Sabrije Hasan Mehmeti Letovicë (Bujanoc)
17. Selami Fehmi Veliu Preshevë
18. Selajdin Isufzija Rexhepi Preshevë
19. Shaban Jahi Aliu Rahovicë
20. Vllaznim Xheladin Arifi Preshevë
21. Xhafer Rexhep Hamidi Miratoc
22. Shefqet Hevzi Saliu Tërrnavë

Kujdestar i paraleles : Abdurrahman Zulfiu (prof.i historisë)

Viti shkollorë 1977/78

IV – 7 drejtimi shoqëroro – gjuhësorë

23. Avni Halim Ibrahimi Raincë
24. Emërlla Nezir Hajrullahu Miratoc
25. Emine Nazmi Ramadani Zhunicë
26. Ferat Murat Hajdari Shoshajë
27. Hajredin Xhemail Sylejmani Corroticë
28. Muharrem Halit Haliti Preshevë
29. Hydaverdi Hysen Jusufi Corroticë
30. Mustafa Hysen Sadiku Bushtran
31. Naser Bajram Latifi Strezoc
32. Nezir Shabi Neziri Corroticë
33. Nexhat Mehmedali Abdiu Rahovicë
34. Nexhib Qahil Halimi Rahovicë
35. Qani Muharrem Azemi Corroticë
36. Qamil Shaban Shabani Corroticë
37. Ridvan Ymer Kamberi Llojan (Kumanovë)
38. Reshat Bushat Ajdini Maxhere
39. Rexhep Hebib Sabedini Kurbali
40. Safete Nexhib Fazliu Miratoc
41. Sevdije Hajredin Sadriu Stanec
42. Sinan Nazmi Fetahu Rahovicë
43. Sefer Shukri Jahiu Raincë
44. Samet Hafëz Hetemi Corroticë
45. Shefik Shaqir Shaqiri Rahovicë
46. Zejnulla Bejtulla Abdullahu Tërrnoc (Bujanoc)
47. Xhevrije Vasfi Aliu Rahovicë

Kujdestar i paraleles : Halil Jusufi (prof.i BAT-it)

Të interesuarit obligohen që gjerë më daten 30.05.2018 te konfirmojnë pjesëmarrjen e tyre, dhe të kontaktojn në këta numra te telefonave.

Nadër Sadiku 063 8219206
Fadil Azizi 063 7115812
Naser Aziri 062 8867004
Agim Ymeri 063 8655010
Ramiz Latifi 062 8867003
Hidajete Hiseni 066 6773013