SHPËRNDAJE

Kyreministri i vendit Albin Kurti, pritet të mos marrë pjesë në seancën ku partneri qeverisës LDK-ja, po kërkon shkarkimin e tij dhe rrjedhimisht shkarkimin e tërë kabinetit qeveritarë, transmeton IndeksOnline.

Ata përmes mocionit të mosbesimit, po kërkojnë largimin e Kurtit, i cili më parë kishte shkarkuar ministrin e Punëve të Brendshme, Agim Veliun, i cili njëkohësisht është nënkryetar i LDK-së.

LIVE: Seanca për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë "KURTI"

Gepostet von IndeksOnline am Mittwoch, 25. März 2020