SHPËRNDAJE

Vazhdojnë spekulimet rreth asaj se për cilën përfaqësuese do të luaj talenti kosovar i Manchester United.

“Djali im do të luaj për Turqinë apo për Kosovën”, ka thënë për NTV Sport, Abedin Januzaj, babai i Adnanin.

“Federata jonë, por edhe unë personalisht, shpresojmë që Januzaj të vendos të luaj për Turqinë. Babai i tij është turk, nëna nga Kosova, dhe ne do të bëjmë gjithçka që ai të luaj për kombëtaren turke” ka deklaruar trajneri i kombëtares turke, Fatih Terim.