SHPËRNDAJE

Ajo është një ndër aktoret më të mira të momentit në shtetin e Turqisë.

Bëhet fjalë për Farah Zeynep Abdullah, e cila njihet për një numër të madh të roleve në seriale e ndryshme turke.

Një prej tyre, ku edhe bëri famë të madhe, është “”Kurt Seyit ve Sura”, ku ajo ka luajtur rolin e ruses së bukur, Sura.

View this post on Instagram

#leica #ilovealbania

A post shared by Farah Zeynep Abdullah (@fafazey) on

Por, ajo që ka bërë bujë të madhe te shqiptarët është fakti se bukuroshja ka zgjedhur plazhet shqiptare për pushimet verore.

“E dua Shqipërinë”, në njërin prej imazheve ka shkruar ajo teksa shihet duke qëndruar në Sarandë dhe më pas në Radhime.

Ndryshe, aktoren do ta shohim në projekte të reja filmike si dhe në seriale televizive.