SHPËRNDAJE

Futbollisti i Real Madridit, Xabi Alonso ka thënë sot se ekipi i tij nuk ka më të drejtë të gaboj nëse dëshiron të fitoj titullin kampion.

“NUk kemi më drejtë të gabojmë dhe humbim. Duhet të fitojmë në të gjitha ndeshjet deri në fund të kampionatit. Kemi humbur nga Barcelona, kemi shkuar në Sevilla për të fituar, por thjesht nuk na shkoi. Nuk kemi qenë në nivel” ka thënë Alonso.

“Duhet të harrojmë atë që ndodhi. I tërë ekipi duhet të besoj. Nuk duhet të heqim dorë”.