SHPËRNDAJE

Alvaro Morata do të transferohet te Atletico Madrid gjatë këtyre ditëve.

Sipas mediave angleze, marrëveshja është arritur dhe spanjolli do të udhëtoj drejt Madridit për të nënshkruar kontratën.

Morata do të transferohet në formë huazimi për gjashtë muaj me mundësi blerje në fund të sezonit.

Gonzalo Higuain pritet të zëvendësoj atë te skuadra londineze.

26 vjeçari u transferua në Stanford Bridge në vitin 2017 nga Real Madrid dhe që atëherë ka shënuar 13 gola.