SHPËRNDAJE

Pas ndeshjes kundër Schalke, trajneri italian ka thënë se ekipi i tij është i gatshëm për ndeshjen e El Classicos.

“Jemi në formë të shkëlqyer kohën e fundit dhe me padurim presin ndeshjen kundër Barcelonës. Natyrisht, duhet të japim maksimumin tonë nëse duam ta mposhtim rivalin tonë të madh. E di ekipin që do të luaj në këtë ndeshje, nuk dua të komplikoj, andaj edhe nuk do ta bëj as kësaj here” ka thënë Ancelotti.