SHPËRNDAJE

Kualifikimi i Real Madridit në çerekfinalen e ligës së kampionëve është i veçant për trajnerin italian, Carlo Ancelotti. Ai është i vetmi trajner në histori i cilia ia ka arritur që të kualifikohet në këtë fazë me 5 ekipe të ndryshme.

Ancelotti më herët është kualifikuar me PSG, Milan, Chelsea dhe Juventus.