SHPËRNDAJE

Trajneri i Real Madrdit, Carlo Ancelotti ka thënë se ekipi i tij nuk e ka merituar humbje nga Sevilla.

“Nuk mendoj se kemi merituar humbjen. Kemi krijuar shumë shanse, mirëpo nuk jemi pregaditur mirë për Sevillan. Goli i parë u pësua nga gabimi dhe pastaj e patëm të vështirë. Momentalisht mbesim prapa, por asgjë nuk është e pamundur. Eshtë e çuditshme të pësosh dy humbje radhazi, mirëpo ne kemi karakter dhe do të reagojmë. Secilat ndeshje janë të rëndësishme” ka thënë Ancelotti.