SHPËRNDAJE

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti nuk ka dilemë rreth asaj se kush duhet ta fitoj topin e artë. Ai thotë se Ronaldo është lojtari më i mirë në botë dhe e meriton Topin e artë.

“Nëse flasim për Topin e artë, Ronaldo ka qenë më i mirë se cili do lojtarë në vitin 2013. Ronaldo është lojtar unikat për talentin e tij dhe profesionalitetin” ka thënë Ancelotti për goal.com.