SHPËRNDAJE

Turan
Lajmi është bërë i ditur nga e përditshmja turke Fanatik, sipas së cilës drejtuesit e këtij klubi dëshirojnë që ta marrin Arda Turan në formë huazimin për ta kthyer në vendlindje.

Turan u transferua te Barcelona për 34 milionë euro, pati shumë vështirësi për t’u përshtatur me këtë skuadër.

Ardhja e Denis Suarez dhe Andre Gomes duket se ia ka bërë akoma më të vështira gjërat duke bërë që ai të marrë në konsideratë largimin nga Camp Nou.