SHPËRNDAJE

Real Madridi është duke u përgatitur për revolucionin verë 2018

Mendohet të jenë të shumtë emrat që do të përjetojnë risi në aspektin e karrierës, duke ndryshuar ambient, për t’i bërë vend lojtarëve të rinj të gatshëm për të nisur një cikël të ri tek Madrilenët.

Siç raporton e përditshmja sportive Mundo Deportivo, presidenti i Los Blancos, Florentino Perez mësohet të jetë i gatshëm për të lënë të lirë si Gareth Bale ashtu edhe Cristiano Ronaldon, gjithnjë nëse portugezi do të këtë ende dëshirë për të luajtur në Major League Soccer në Amerikë. Sidoqoftë për momentin, çifti i ëndrrave për sulmin e Realit në sezonin e ardhshëm, përbëhet pikërisht nga CR7 dhe Paulo Dybala.

Pak ndryshime projektohen për mesfushën, sikundër edhe për mbrojtjen, ndërkohë që për portën mendohet të realizohet një investim i madh.

Thibaut Courtois zgjedhja e parë ndërsa në listën e te preferuarve bën pjesë edhe Gianluigi Donnarumma.