SHPËRNDAJE

Modeli Vantage që lansohet më 2018, ishte parë gjatë procesit të testimit dhe u shfaqën kohë pas kohe imazhet zyrtare që tregonin disa pjesë të saj.

Megjithëse mendohej se kjo veturë do të prezantohej shumë më vonë gjatë vitit që vjen, Aston Martin bëri të ditur se do t’ia heq këtij modeli shtresat e kamuflazhit më 21 nëntor.

E tëra që dihet është se i ka 430 kuajfuqi, ndërsa do të konkurrojë me makinat e linjës AMG nga prodhuesi gjerman Mercedes.

Detaje tjera nga ky model, që nuk dihet ende kur del në treg apo sa do të kushtojë, pritet të mësohen gjatë javës së ardhshme

/presheva.com