SHPËRNDAJE

Atdhe Nuhiu i ka siguruar fitoren skuadrës së tij Sheffield Wed kundër Middlesbrougt. Preshevari golin e shenoi në minuten e 87 nga penaltia. Atdheu këtë gol ia ka dedikuar xhaxhait të tij të ndjere Xhemaledinit, i cili ka ndërruar jetë një muaj më pare.
Ai në fanelen e tij kishte të shkruar “You always will be in my heart Xh Nuhiu. “Ti gjithmonë do të jesh në zemren time Xh. Nuhiu”.

Atdhe u inkuadrua në lojë në minuten e 71, duke e zavendesuar sulmuesin Maguire dhe vetëm pas 10 minutash loje i siguroi fitoren skuadres së tij.