SHPËRNDAJE

Atletico Madrid- Barcelona do të përballen sonte, nga ora 20:45, në kuadër të xhiros së tetë të La Ligës

E përditshmja sportive katallane, Sport, ka publikuar formacionet e mundshme të të dy skuadrave.

Ernesto Valverde, trajneri i Barcelonës, për këtë takim nuk do të mund të llogarit në yjet si: Turan, Dembele dhe Rafinha, të cilët janë të lënduar.

Kurse, trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone i ka të grithë lojtarët në dispozicion për këtë super ndeshje.