1.1 C
Presevo, Serbia
26.01.2021
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com

Presheva com

37175 Postimet 1 KOMENTET

Hoti paralajmëron rikthimin e reciprocitetit me Serbinë

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, ka paralajmëruar sot rikthimin e reciprocitetit me Serbinë, shfuqizimi i të cilit ishte një nga vendimet e para të...

Deputetja e VV Fitore Pacolli : Çfarë bëri Enver Hoxhaj për...

Deputetja e LVV Fitore Pacolli në rrjetin social iu është përgjigjur kandidatit të PDK për kryeministër z Enver Hoxhaj. Statusi i plotë: “PDK e ka pikë...

Publicisti Krasniqi publikon 10 pikat të një programi eventual politik ndaj...

Profesori unveristar dhe publicisti i njohur, Milazim Krasniqi përmes një shkrimi, ka vendosur disa pika, të cilat do të duheshin të merreshin si parasysh...

Zënka në koalicionin “Alternativa Demokratike Shqiptare-Lugina e Bashkuar”, PVD nuk i...

Subjektet politike shqiptare që veprojn në Luginën e Preshevës, PVD, APN, PD, LPD, LRPDSH nën moderimin e ish-ministrit të jashtëm të Shqipërisë, Gent Cakaj,...

Në 2020, kaluan 8 milionë vetura më pak në autostradë se...

Vitin e kaluar, rreth tetë milion vetura më pak automjete kaluan nëpër korridoret e Serbisë sesa në 2019, dhe 1.5 miliard dinarë më pak...

Kur do të kthehen nxënësit përsëri në shkolla?

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Zhvillimit Teknologjik, Branko Ruzhiq, deklaroi se nuk është reale të parashikohet në këtë moment se kur nxënësit do të...

Kryetari i Preshevës: Sot edhe 100 vjet nuk lëshojmë pe që...

Të ndarë padrejtësisht, të shkëputur nga territori i Kosovës, shqiptarët e Luginës së Preshevës, kanë një dëshirë e cila nuk ndërron asnjëherë, bashkimin me...

Rrugëtimi i radios “Kosova e lirë”

Me rastin e përvjetorit të “Radio Kosova e Lirë”, e cila filloi emetimin më 04 Janari 1999. Copëza ditari, shkruar në veten e parë....

PVD sulmon Kryetarin Arifi në ditën e vdekjes së nënës së...

Ne, sot së bashku do të heshtmi. Në fakt jemi të qetë si kurrë më parë, pasi jemi mbledhur dhe po ndajm ditët më...

Kryetarit Arifi i vdes nëna, PVD në vend ngushëllimeve etiketon atë...

Është një rast i paprecedent në Luginën e Presheves e më gjërë. Në ditët më të rënda të kryetarit të Komunës së Preshevës me...