19.8 C
Presevo, Serbia
15.07.2019
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com

Presheva com

21881 Postimet 1 KOMENTET

Konkurs për regjistrim në Universitetin Internacional të Novi Pazarit në Preshevë

#KONKURS PËR REGJISTRIM PËR REGJISTRIM NË STUDIMET THEMELORE UNIVERSITARE PËR VITIN AKADEMIK 2019/2020, NË DEGËN E ARSIMIT TË UNIVERSITETIT INTERNACIONAL TË NOVI PAZARIT NË PRESHEVË Shpallet konkurs...

Ja ku ishin fshehur 33 kilogram marihuanë që u kapën në...

Më 12 qershor 2019, në mesditë, dogana në bashkëpunim me policinë, ndaluan kontrabandën e rreth 33 kilogram marihuanë në hyrjen e kalimit kufitar të...

Nga dita e shtunë ora 12 fillon pagesa në autostradë nga...

Të shtunën, më 15 qershor, do të fillojë një sistem i mbyllur i pagesës në autostradën E-75, duke filluar nga Doljevaci e deri në...

APN prezanton Luginën në Bruksel (foto)

Delegacioni i Alternativës për Ndryshim, në përbërje Armend Aliu, zv/kryetar dhe Arbër Pajaziti, kryetar i Degës në Bujanoc, po qëndrojnë në Bruksel ku po...

Tahiri: Ndihemi keq që Lugina e Preshevës u afektua nga taksa

Këshilltari i kryeministrit Ramush Haradinaj, Besnik Tahiri, në Info Magazine të Klan Kosovës ka folur në lidhje me raportet e brendshme brenda politikës kosovare...

Detaje për bisedimet sekrete Thaçi – Vuçiq, opsionet e korigjimi Luginë...

Nëse presidentët e Kosovës dhe Serbisë arrijnë një marrëveshje të fshehtë për të normalizuar marrëdhëniet përmes shkëmbimit të territoreve, kjo do të polarizonte më...

Bërnabiq: Nuk kërkojë falje, e thash të vërtetën për “njerëzit e...

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq në një emision në RTS ka deklaruar se nuk kërkon falje për deklaratën e saj që e ka dhënë...

Qytetari nga Vranja po transportonte me veturë 19 migrantë nga Presheva...

Me dyshimin se ai kreu veprën penale të kalimit të paligjshëm të kufirit shtetëror, është arrestuar njëzet e dy vjeçari F.Gj. nga Vranja, në...

Gjini: Debati për shkëmbimin e territorit ka përfunduar, por po dalin...

Kreu i Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini ka thënë se liberalizimi i vizave pritet të bëhet shumë shpejtë. Në Rubikon të KTV-së ai ka thënë...

Një delegacion politikanësh kosovarë vizitojnë Preshevën, Medvegjën dhe Bujanocin

Një delegacion prej tetë politikanësh kosovarë do të nisen për një vizitë zyrtarë në Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc. Nait Hasani ka treguar se ai...