14.6 C
Presevo, Serbia
26.05.2019
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com

Presheva com

21842 Postimet 1 KOMENTET

Komuna e Preshevës shpall konkursin për ndarjen e mjeteve për Bujqësi...

Komuna e Preshevës shpall konkursin për ndarjen e mjeteve të pakthyeshme për investime në mjete fizike të ekonomive bujqësore për vitin 2019 në territorin...

A do të arrihet marrëveshja mes Kosovës e Serbisë në 2019-n?

A mund të arrihet marrëveshja mes Kosovës e Serbisë këtë vit, pas ngecjes në dialog, apo për të do të duhet pritur mandatin e...

Pas Luginës, edhe shqiptarët nga Mali i Zi dhe Maqedonia veriore...

Shqiptarët etnikë që jetojnë në Malin e Zi dhe Maqedoninë e Veriut nuk kanë më nevojë të aplikojnë për leje për të punuar në...

Kosova dhe Shqipëria i kanë harruar premtimet për Luginën

Në kohën kur në hapësirat shqiptare po diskutohet nëse duhet apo jo që Lugina e Preshevës t’i bashkohet Kosovës, një fond mbështetjeje që shteti...

Emiratet e bashkuara Arabe heqin vizat për pasaportat e Serbisë

Regjimi pa viza midis Emirateve të Bashkuara Arabe dhe Serbisë zyrtarisht hyri në fuqi më 12 maj dhe bartësit e këtyre dy pasaportave tani...

Konferencë shkencore: Veshja shqiptare e Medvegjës dhe viseve tjera

Drita Halimi - Statovci: Konferenca Shkencore : Veshja shqiptare e Medvegjës dhe viseve tjera, 02.05.2019, Preshevë-Medvegjë-Sijarinë. Konferencës Shkencore me temën bosht Veshja shqiptare e Medvegjës...

Pagesat në autostradën e re do të fillojnë nga 1 korriku

Pagesat në autostradë në pjesën jugore të koridorit 10, i cili do të jetë i hapur për trafik të shtunën, do të fillojë të...

Kosovarja shtiret si mjeke, ua merr 200 mijë franga fqinjëve zviceran

Një mjeke e rreme nga kantoni i Schaffhausen ia ka marrë nga xhepi mbi 200.000 franga Georg G. Por ai nuk është viktima e...

Gjykata e Apelit do të vendos për Grupin e Kumanovës

Gjykata e Apelit në Shkup sot dhe nesër pritet të vendos lidhur me ankesat e 33 të dënuarëve të Grupit të Kumanovës lidhur me...

Limaj thotë se s’ka pse negociohet me Serbinë nëse Vuçiqi deklarohet...

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se Kosova nuk ka pse të shkoj në dialog, nëse presidenti serb Vuciq thotë se nuk do...