11.6 C
Presevo, Serbia
15.11.2019
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com

Presheva com

22212 Postimet 1 KOMENTET

Shtyhet vizita e Edi Ramës në Beograd

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, nuk do të vizitojë Beogradin brenda muajit shkurt ashti siç ishte paralajmëruar.Siç konfirmojnë burime brenda kabinetit Rama, vizita për...

Ushtria dhe policia serbe, futet brenda territorit të Kosovës

Si pasojë e mos definimit të vijës kufitare Kosovë-Serbi në rajonin e Llapit dhe Gollakut qindra hektarë tokë kanë mbetur pa u punuar, e...

Trolli me sipërfaqe 1608 m2

Shitet trualli me siperfaqe 1608 m2, nen depone e "Asllanit", 200m nga stacioni i veterines. Cmimi sipas marrveshjes. Ka mundesi edhe shitjen e parcelave. tel:...

Pse seriali “O sa mirë” nuk ka përfaqësues nga Lugina e...

Tashmë ka filluar edhe sezoni i dytë i serialit komik "O sa mirë". Një serial komik me aktorë më të njohur nga Shqipëria, Kosova...

Vokrri: Nuk kemi pse ta pyesim Serbinë

Dhe më në fund serbët nuk kanë çfarë të shpikin. Nuk do të mendojnë për ndonjë reagim siç bënin më parë pas çdo lajmi...

Hiqet “zhurma” në Projektligjin kundër zhurmës

Zhurma rreth ligjit për zhurmën mund të shuhet shpejt. Kështu do të ndodhë nëse në projektligjin për zhurmën që pak kohë më parë u miratua...

“El Classico” në finale të Kupës

Ka mjaftuar barazimi 1 me 1 kundër Real Sociedadit që Barcelona të arrijë në finale të Kupës së Mbretit, ku po e pret rivali...

Liverpool me fitore në minutat shtesë

Liverpooli ka treguar shpirtin luftarak dhe gjakun prej kandidati serioz për titull, pasi ka mposhtur në momentet e fundit të takimit Fulhamin me rezultatin...

Napoli në finale, eliminon Romën

Napoli i ka treguar Romës se nuk është ende e pjekur për titull, pasi e ka "shpartaluar" me rezultatin 3-0 për të kaluar në...

250 euro, mesatarja e “ryshfetit” që jepet në Serbi

Vlera mesatare në Serbi që jepet ryshfet është 250 euro, ku qytetarët në të shumtën e rasteve vet i ofrojnë, duke konsideruar se korrupsioni...