13.4 C
Presevo, Serbia
23.04.2019
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com

Presheva com

21770 Postimet 1 KOMENTET

Valdes tek Bayern, Neuer tek Real Madrid?

Siç spekulojnë mediet spanjolle, Real Madridi është i interesuar për Manuel Neuer dhe dëshiron ta sjellë atë në Bernabeu, ndërsa në Allianz Arena do...

Lugina nuk po zbrazet, ajo është boshatisur!

Lugina ka filluar të zbrazet që nga viti 1991 kur edhe filloi përndjekja, diskriminimi, shantazhimi dhe persekutimi i shqiptarëve nëper masa te gjera duke...

Pse Lugina e Preshevës përmendet në takimin Rama-Thaçi, e jo shqiptarët...

Meqë u fol dhe u shkruajt mjaftë shumë (para dhe pas mbajtjes së takimit të Prizrenit), më duket se nuk ka vend më të...

Shoqata Medvegja dëshiron t’i jap 200.000 Euro për Tiranën dhe Prishtinën

Edhe kjo ndodhi - Shoqata humanitare Medvegja ofron në të ardhmen 200 mijë euro për qeverinë shqiptare dhe kosovareShoqata Humanitare Medvegja me seli në...

Juan Mata tek Bayern?

Është ky lajmi i fundit nga që vjen nga e përditshmja britanike "Mirror". Natyrisht, mediat angleze e teprojnë me spekulime, por ia vlen të...

Simenone: Dallimi ndërmjet neve dhe Barcelonës është i vogël, gjithsejt 400...

Pas barazimit në Vicenten Calderon në derbi ndeshjen, Atletico Madrid dhe Barcelona mbeten me pikë të njejtë pas gjysmës së kampionatin spanjoll.Diego Simeone është...

CR7, Ribery, Messi – Çfarë thonë statistikat?

Ceremonia për ndarjen e topit të artë do të ndahet ditën e hënë me 13 janar.Bota e futbollit me kurreshtje po e pret garën...

Secili qytetar merr 100 euro nga Elektrodistribucioni

Për tre muaj, 4.8 milionë banorë të Serbisë do të marrin rreth 100 euro për person nga Elektrodistribucioni i Serbisë.Ministresha për energjetikë, Zorana Mihajloviq,...

Musliu: Bënë hajgare me 100 mijë euro!

Dhënia e një fondi prej 100 mijë euro nga qeveria e Shqipërise dhe Qeveria e Ksovës, duket se e ka zhgënjyer Jonuz Musliun, Kreuetarin...

Granit Xhaka i thotë ‘PO’ Kosovës

Sot është dita ‘D’ për përfaqësuesen e Kosovës në futboll, pasi FIFA pritet t’i jep dritën e gjelbër që të luaj ndeshjes miqësore. ...