19.4 C
Presevo, Serbia
26.06.2019
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com

Presheva com

21877 Postimet 1 KOMENTET

Shoqata Medvegja dëshiron t’i jap 200.000 Euro për Tiranën dhe Prishtinën

Edhe kjo ndodhi - Shoqata humanitare Medvegja ofron në të ardhmen 200 mijë euro për qeverinë shqiptare dhe kosovareShoqata Humanitare Medvegja me seli në...

Juan Mata tek Bayern?

Është ky lajmi i fundit nga që vjen nga e përditshmja britanike "Mirror". Natyrisht, mediat angleze e teprojnë me spekulime, por ia vlen të...

Simenone: Dallimi ndërmjet neve dhe Barcelonës është i vogël, gjithsejt 400...

Pas barazimit në Vicenten Calderon në derbi ndeshjen, Atletico Madrid dhe Barcelona mbeten me pikë të njejtë pas gjysmës së kampionatin spanjoll.Diego Simeone është...

CR7, Ribery, Messi – Çfarë thonë statistikat?

Ceremonia për ndarjen e topit të artë do të ndahet ditën e hënë me 13 janar.Bota e futbollit me kurreshtje po e pret garën...

Secili qytetar merr 100 euro nga Elektrodistribucioni

Për tre muaj, 4.8 milionë banorë të Serbisë do të marrin rreth 100 euro për person nga Elektrodistribucioni i Serbisë.Ministresha për energjetikë, Zorana Mihajloviq,...

Musliu: Bënë hajgare me 100 mijë euro!

Dhënia e një fondi prej 100 mijë euro nga qeveria e Shqipërise dhe Qeveria e Ksovës, duket se e ka zhgënjyer Jonuz Musliun, Kreuetarin...

Granit Xhaka i thotë ‘PO’ Kosovës

Sot është dita ‘D’ për përfaqësuesen e Kosovës në futboll, pasi FIFA pritet t’i jep dritën e gjelbër që të luaj ndeshjes miqësore. ...

Shkupjan vritet në Siri, kaçanikasi komandant i muxhahidasve shqiptarë

Profili në rrjetin social Facebook, “Xhihadi - Obligim i harruar”, publikon foton e një personi të cilin e cilëson si “emir” të luftëtarëve shqiptarë...

Menduh Thaçi: Pse përmendet vetëm Lugina e nuk përmenden shqiptarët e...

Derisa ende nuk ka një iniciativë për një mbledhje të përbashkët midis Maqedonisë, Kosovës dhe Shqipërisë, faktori shqiptarë është shprehur i ndarë lidhur me...

Konstituohen komunat në veri të Kosovës

Pas bisedimeve maratonike te perfaqesuesve te BE'se me kryetaret e zgjedhur te kater komunave ne Veri eshte arritur pajtueshmeri per konstituimin e Kuvendeve komunale.RTS...