23.5 C
Presevo, Serbia
18.07.2019
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com

Presheva com

21881 Postimet 1 KOMENTET

Presheva me sytë nga Prizreni

Edmond Jusufi, nga shoqata e veteranëve të luftës në Bujanoc, përdor një kompjuter që është nga ndihmat e rralla nga Shqipëria. Lugina e Preshevës...

Po ndërkombëtarizohet institucionalisht nga dy qeveritë problemi i Luginës së Preshevës

Liderët e Luginës së Preshevës kanë përshëndetur mbledhjen që do të mbahet nesër në Prizren mes qeverisë së Shqipërisë dhe asaj të Kosovës, duke...

IFFHS: Heynckes trajneri më i mirë i vitit 2013

Jupp Heynckens është trajneri i vitit 2013. Nuk bëhet fjalë për çmimin që do të jepet nga Fifa të hënën, pasi për të duhet...

CR7 i sigurtë për “Topin e Artë”, merr me vete edhe...

Tanimë duket si një lajm zyrtar. Cristiano Ronaldo është fituesi i "Topit të Artë" për vitin 2013. Sulmuesit portugez të Real Madrid sipas zërave...

Messi në stol ndaj Atletico Madrid

Edhe pse u rikthye me dy gola në ndeshjen ndaj Getafes, Messi do e nisë nga stoli supersfidën e së shtunës mes Barcelonës dhe...

CR7 nuk ka fat ndaj Osasunas!? /video/

Në ndeshjen kundër Osasunas, Gareth Bale ishte afër shenimit të golit, mirëpo atë e ndaloi Ronaldo. Në kohë të gabuar dhe në vend të...

A mundet Barcelona pa Leo Messin?

Shumë herë gazetarët kanë pyetur Tata Martinon se ai mungon Barcelonës Leo Messi."Natyrisht, secilit ekip do të mungojë lojtari më i mirë në botë".Mirëpo,...

Halimi: Të krijohet fond për zhvillim ekonomik për Luginën

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka pritur një delegacion të lartë nga Lugina e Preshevës të kryesuar nga kryetari i Partisë për Veprim Demokratik,...

Yaya Toure, futbollisti afrikan i vitit 2013

Mesfushori i Manchester City, Yaya Toure morri vlerësimin si futbollisti afrikan i vitit për të tretën herë radhazi.  Futbollisti nga Bregu i Fildishtë mori çmimin...

Prizren, arrestohet “polici” që shantazhonte femrat në “Facebook”

Përmes prezantimit të “rremë” si shef policor i stacionit në Prizren, shantazhoi duke shfrytëzuar seksualisht disa femra, ndërsa ra në kurthin e policisë përderisa...