23.5 C
Presevo, Serbia
18.07.2019
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com

Presheva com

21881 Postimet 1 KOMENTET

Tirana dhe Prishtina ndajnë 100.000 euro për Preshevën?

100 mijë euro do të ndahen nga dy qeveritë shqiptare në kuadër të fondit për zhvillim që parashihet për shqiptarët e Luginës. Këto mjete...

Kapet shqiptari që shiste pasaporta serbe

Në pikën kufitare “Dheu i Bardhë” është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar pasi që i njëjti ia kishte shitur viktimës mashkull shqiptar një pasaportë...

Tërnava: Lufta në Siri nuk ka të bëjë me fenë

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava, u ka bërë thirrje të rinjve kosovar që të mos shkojnë në Siri. Sipas tij...

Fotoarkiv: Ja si dukej Prishtina dikur /foto/

Burra me plisa, gra të mbuluara në ferexhe, karroca kuajsh por edhe pishinë olimpike, gjelbërim e pak makina. Kështu mund të përshkruhet Prishtina prej...

Ja kushtet e Ronaldinhos për Beshiktashin

Edhe pse nuk ka nënshkruar zyrtarisht me klubin turk, Ronaldinho i ka vendosë disa kushte.1. Rroga prej 6 milionë euro në vit2. Përqindje në...

Qeveria Kosovë – Shqipëri me dy projekte për Preshevën

Ministrja e Inovacionit dhe Administratës, Milena Harito ka njoftuar sot se në mbledhjen e përbashkët të dy qeverive në Prizren do të nënshkruhen një...

Pse veturat janë më shtrenjtë kur tash nuk ka doganë?

Edhe pse është pritur që me heqjen e doganës do të vij deri tek zbritja e çmimeve të veturave nga eksporti, situata ka mbetur...

Mjeshtria e Cristiano Ronaldos! /video/

Atmsfera në stërvitjen e Real Madridit është pozitive, ku këtë e tregon edhe video gjatë stëtvitjes, në të cilën futbollistët e Realit, posaçërisht CR&...

Pse CR7 nuk mund të fitoj para nga “Topi i artë”?

Një javë para se të shpallet fituesi i Topit të Artë, Cristiano Ronaldo është duke u përballur me probleme të reja, pasi janë zbuluar...

Dortmund kërkon Sami Khediran

Nuk do ta ketë më sulmuesin Robert Lewandowski nga sezoni i ardhshëm – ylli polak ka nënshkruar me Bayern Munichun ku do të transferohet...