19.1 C
Presevo, Serbia
08.08.2020
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com

Presheva com

22964 Postimet 1 KOMENTET

“Raketa” e Gareth Bale /video/

Gareth Bala ka shenuar një gol në ndeshjen kundër Elche, për të cilin po flitet në Spanjë. Marca i ka kushtuar faqen e parët...

Barcelona me probleme, lëndohet Pique

Pas humbjes nga Real Sociedad, probleme të tjera shfaqen tek klubi katalanas pasi është lënduar shtylla e mbrojtjes Gerard Pique.Pique do të mungoj rreth...

Interesi i grupeve të interesit dhe qytetarët

Partitë politike, shoqatat joqeveritare, e grupimet qytetare, janë grupe interesi, që, për qëllim kanë përfitimet politike e qytetare nga veprimi i tyre, qoftë politik,...

Studentët e Luginës nuk përfillen nga dy Universitetet shqiptare në Maqedoni

Studentët shqiptarë të Luginës së Preshevës që studiojnë në dy universitetet shqiptare në Maqedoni vazhdojnë të bllokohen nëpër pikat kufitare të Maqedonisë.Qindra studentë të...

Shoqata “Miratoca Jonë” në Zvicër organizon Turnir në futboll të vogël

Turniri mbahet me datë 09 mars 2014 në EXI-Gebaude, Waffenplatzestrasse 22, 8880 Walenstadt.Turniri me 5+1 lojtarë (3 rezervë), ndërsa afati i paraqitjes së ekipit...

Burg për xhihadistët shqiptar

Shqipëria pritet të ndryshojë Kodin Penal, duke e cilësuar angazhimin e shtetasve shqiptarë për të luftuar në Siri apo në konflikte të ngjashme si...

Kërcënime për “pranverë kosovare”

Qeverisë së kryeministrit Hashim Thaçi, pak para përfundimit të mandatit i kërkohet dorëheqja.Lëvizja më e re qytetare kërkon rrëzimin e qeverisë.Me disa kërkesa për...

Rama – Platinisë: S’kam lekë për stadiumin e ri

Me konferencën e djeshme për shtyp, mori jetë dhe startoi zyrtarisht Europiani i Francës Euro 2016. Përgatitjet avancojnë me shpejtësi. Hedhja e shortit të...

Rama-Platinisë: S’kam lekë për stadiumin

Me konferencën e djeshme për shtyp, mori jetë dhe startoi zyrtarisht Europiani i Francës Euro 2016. Përgatitjet avancojnë me shpejtësi. Hedhja e shortit të...

Hashim Thaçi me “selfie” në Luginë të Preshevës

Pasi publikoi kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi fotografinë në Prevallë, fotoja e tij ka vazhduar të bëhet fotomontazhë nga shumë të rinj. Presheva.com ju...