-5.4 C
Presevo, Serbia
23.01.2020
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com

Presheva com

22356 Postimet 1 KOMENTET

Mourinho: Chelsea më i fortë se Manchester United

Jose Mourinho këmbëngul se Manchester Unitedit është ende më i fortë se Chelsea, ndonëse ekipi i tij ka 9 pikë më shumë në renditje.  "The...

Arsenal dhe City vazhdojnë me fitore

Arsenal dhe Manchester vijojnë në distancë duelin për kreun e Premier League. Të dy skuadrat kanë fituar edhe në javën e 22 duke ruajtur...

Neymar: Shihemi së shpejti (video)

Neymar i lënduar i ka faleminderuar tifozët për brengat dhe përkrahjen, duke thënë se ka kaluar shumë mirë nga ajo që është dukur në...

Henry: Topin e artë e meritoi Ribery

Francezi Thierry Henry flet për "Topin e Artë 2013". Në një intervistë për gazetarët, pytjes se kush do duhej ta fitonte topin e artë...

Mungesa e reshjeve, rrezik serioz për drithin

Nga mungesa e reshjeve atmosferike të shiut në territorin e Sërbisë, si dhe në komunën e Bujanocit, janë vërejtur dëme që janë shkaktuar në...

Serbia mban peng studentët me diploma të Kosovës

Qeveria e Serbisë vazhdon të mos i pranojë diplomat e lëshuara nga universitetet e Kosovës, pavarësisht se në korrik të vitit 2011 ishte arritur...

Llogaritë e rrymës elektrike për dhjetor vijnë më të larta?

Të gjithë ata që kanë marrë këto ditë llogaritë nga elektrodistribucioni, kanë vërejtur se llogaritë janë më të larta se zakonisht. Shumica e qytetarëve...

Blan: PSG nuk e dëshiron Leo Messin

Ishte spekuluar se kampioni i Francës do të tentoj të blej lojtarin e Barcelonës, dhe për këtë do të paguaj 250 milionë euro, mirëpo...

Alarmohen serbët: Shqiptarët do t’i blejnë shtëpitë serbe në rrethin e...

Lëvizja për komunën e Bujanocit, ka kërkuar nga qeveria e Serbisë që me mënyra të ndryshme të punësimit dhe dhënien e subvencioneve të ndryshme...

Papunësia në Preshevë – të rinjtë ikin drejt Evropës

Niveli i lartë i papunësisë ka bërë që shumë të rinj nga komuna e Preshevës të zgjedhin  vendet evropiane  për të kërkuar një jetë...