7.5 C
Presevo, Serbia
21.11.2019
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com

Presheva com

22225 Postimet 1 KOMENTET

Lewandowski zyrtarisht në Bayern Munich

Bayern Munich ka njoftuar në orën 19:33 se ka arritur marrëveshje për të blerë Robert Lewandowskin nga Borussia Dortmund në transfer të lirë në...

Shëndetësia serbe më e keqja në Evropë

Drejtori ekzekutiv i “Indeksi evropian i shfrytëzuesve të shërbimeve shëndetësore” Arne Bjernberg, me hulumtimin të cilit të Serbia me shëndetësi e ka zënë sërish...

Mascherano: Guardiola një trajner special

Mesfushori i Barcelonës, Javier Mascherano rikthehet pas në kohë dhe rezervon një mendim special për ish trajnerin e tij, Pep Guardiola, duke e konsideruar...

Schumacher, në kaskë kishte një kamer

Ndërkohë që Michael Schumacher po lufton me vdekjen në spitalin e qytetit të Grenoble, të dhëna ende të pakonfirmuara e intrigojnë edhe më shumë...

Messi vlen 400 milionë euro?

Sipas hulumtimeve të fundit në marketing, të cilat janë zhvilluar na ekipi në krye me profesorin Gerardo Molina, çmimi real i Leo Messit është...

Maqedonia kërkon burgosje për shqiptarët që luftojnë në Siri

Deputeti dhe kryetari i Lidhjes Demokrate në Maqedoni (LDM), Pavle Trajanov, ka kërkuar që përmes Kodit penal të aplikohen masa ndëshkimore për të gjithë...

Kosovarët më pro amerikan se vetë amerikanët

Njëri ndër amerikanët që ka njohur Kosovën është edhe ish ligjdhënësi i shtetit Iowa, Steve Warnstadt, i cili për një vit të qëndrimit në...

Xhamia e Sjarinës me pamje të re në Vitin e Ri...

Medvegjë, 3 janar (presheva.com) - Projekti i meremetimit të Xhamisë së Sjarinës është në përfundim e sipër, ka bërë të ditur kryetari i Këshillit...

Në kalimet kufitare me Serbinë në veri fillon lëshimi i polisave...

Në kalimet kufitare me Serbinë, Jarinë dhe Bërnjak në veri të Kosovës, nga 8 janari do të filloj lëshimi e polisave të sigurimit kufitar.Lidhur...

Familja e dëshmorit Njazi Azemi: Komandant “Mjekrra” nuk ra për fe...

Veteranët e UÇK-së dhe familja e Nijazi Azemit - Komandant “Mjekrra” - kërkojnë që të ndalen abuzimet me emrin e këtij komandanti nga, siç...