31.7 C
Presevo, Serbia
14.08.2020
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com

Presheva com

22987 Postimet 1 KOMENTET

Hiqet “zhurma” në Projektligjin kundër zhurmës

Zhurma rreth ligjit për zhurmën mund të shuhet shpejt. Kështu do të ndodhë nëse në projektligjin për zhurmën që pak kohë më parë u miratua...

“El Classico” në finale të Kupës

Ka mjaftuar barazimi 1 me 1 kundër Real Sociedadit që Barcelona të arrijë në finale të Kupës së Mbretit, ku po e pret rivali...

Liverpool me fitore në minutat shtesë

Liverpooli ka treguar shpirtin luftarak dhe gjakun prej kandidati serioz për titull, pasi ka mposhtur në momentet e fundit të takimit Fulhamin me rezultatin...

Napoli në finale, eliminon Romën

Napoli i ka treguar Romës se nuk është ende e pjekur për titull, pasi e ka "shpartaluar" me rezultatin 3-0 për të kaluar në...

250 euro, mesatarja e “ryshfetit” që jepet në Serbi

Vlera mesatare në Serbi që jepet ryshfet është 250 euro, ku qytetarët në të shumtën e rasteve vet i ofrojnë, duke konsideruar se korrupsioni...

Mikset dhe preamp për studio dhe DJ

Mikset dhe preamp per studio dhe d.j"...mikseta eshte gati si e re. E perdorur vetem ne studio (skenda records) dhe cmimi shum i volitshem...per...

Ja si do të dënohet tifozi që goditi CR7 me çakmak

Tifozi i Atletico Madrid, i cili goditi me çakmak Cristiano Ronaldon gjatë ndeshjen se dytë gjysmë-finale të Copa del Rey në "Vicente Calderon", është...

Real Sociedad – Barcelona, formacionet e mundshme

Pas Real Madrid sot do të mësohet edhe finalisti tjetër i Copa del Rey. Real Sociedad-Barcelona është sfida që do të japë verdiktin zyrtar,...

Në 2013 në Preshevë dhe Bujanoc janë kapur 7000 emigrant ilegal

Në teritorin e komunës së Preshevës dhe Bujanocit në hapsirën kufitare me Maqedoninë, në vitin 2013 janë kapur duke tentuar të hyjnë në Serbi...

Me karton të gjelbërt për vetura edhe në Kosovë

Në kuadër të raundit të radhës së dialogut ndërmjet kryeministrave të Kosovës dhe Serbisë, që zhvillohet nesër në Bruksel, pritet të arrihet marrëveshja për...