4.6 C
Presevo, Serbia
11.12.2019
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com

Presheva com

22325 Postimet 1 KOMENTET

“Vitrat” për Luginën

Viti 2014 duket se do të jetë më me fat për shqiptarët në tri komunat e Luginës e Preshevës. Kjo, sepse dy qeveritë, ajo...

Për gjykatën e Preshevës kompetent Bujanoci

Nga 1 janari në rrethin e Pçinjës punojnë tre gjykata themelore - në Vranjë, Bujanoc dhe Surdulicë, si dhe njësitë gjyqësore në Preshevë, Vlladiçki...

Raul kthehet tek Real Madridi

Presidenti i Real Madridit ka patur nje takim me legjenden Madrilene Raul Gonzalez javën e kaluar dhe qëllimi kryesor i takimit ka qenë rikthimi...

Masakër në Korçë, vriten 4 persona /Video/

Katër persona u vranë ditën e sotme me plumba kallashnikovi nga një person i vetëm. Masakra ndodhi në fshatin Gjonomadh të Korçës, ku një...

Ja 50 golat më të mirë në historinë e Barcelonës /video/

Ju prezantojmë videon në të cilën gjendet përmbledhja e 50 golave më të bukur që i kanë shenuar futbollistët në historinë e klubit katalanas,...

Nuk ka hajgare me Guardiolan – bërtet, fyen dhe çmendet në...

Receta për sukeses është puna, puna dhe vetëm puna. Recetën gjermane për sukses po e përdor edhe trajneri gjerman i Bayernit, i cili në...

A është koha që Ferguson të zbresë nga tribunat?

Mediet angleze shkruajnë se United nuk ka qenë asnjëherë kaq i dobët, ndërsa 3 ndeshjet me humbje radhazi i ka ndodhë që ti humb...

Mjegull nëpër Serbi, aksidente në rrugë

Në 24 orët e fundit në aksidentet të trafikur nëpër rrugët e Serbisë kanë humbur jetën 5 persona. Këshillohet për mjegull në rrugë dhe...

Formacionet e mundshme: Barcelona – Getafe

Lionel Messi është grumbulluar për ndeshjen e Kupës së Mbretit që Barcelona do të luajë sot në mbrëmje ndaj Getafe, e vlefshme për fazën...

Mësohen detaje rreth aksidentit të Michael Schumacher

Prokurori nga Alberville Patrick Kensy ka zbuluar se kamera që ka pas Schumi në kokë gjatë rënies në Maribella ka zbuluar detaje të rëndësishme...