18.7 C
Presevo, Serbia
22.09.2020
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com

Presheva com

36991 Postimet 1 KOMENTET

Diaspora nga SHBA porosi Zaevit: Kujdes me shqiptaret, te gjene ajo...

Diaspora shqiptare nga SHBA ka përkujtuar Qeverinë aktuale që të përmbush detyrimet ndaj shqiptarëve si popullata e dytë në Maqedoni dhe të mos luajë...

Messi deshi ti ndihmoj Neymarit per Topin e arte vetem te...

Leo Messi kishte tentuar me çdo kusht që Neymar të mos largohej nga Barcelona Ylli i Barcelonës, Leo Messi ka qenë i fundit që ka...

Goditet Barcelona, mungon Iniesta kunder Real Madridit

Barcelona ka marrë një goditje të madhe par ndeshjes ndaj Real Madridit në Superkupën e Spanjës Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde nuk mund të llogarit...

Dobite e panumerta te hudhres

Historikisht, hudhra është përdorur në gjithë botën për të shëruar një sere sëmundjesh duke përfshirë hipertensionin, infeksione si dhe helmimet nga kafshimi i gjarpërinjve. Të...

Ja pse duhet te pini uje te detit

Uji i kripur i detit ka shumë dobi për organizmin sepse e pastron atë nga toksinat, mundëson rifitimin e lëngjeve të humbura përmes djersës...

Shperngulje te shumta drejt Gjermanisë, te qytetareve nga shtetet lindore te...

Sipas të dhënave nga Zyra Federale për Migracion dhe Refugjatë (BAMF), Gjermania në mënyrë masive po tërheq emigrantët nga shtetet lindore të Bashkimit Evropian,...

Vjen nje lajm i keq per kosovaret qe jetojne me ndihma...

Nuk kanë kaluar më shumë se dy javë qëkur Zyra Federale për Sigurime Sociale kishte vendosur që të ndërpriste praktikën e përgjimit të personave...

Femijet e Lugines se Presheves te lindur ne Kosove, regjistrohen ne...

Fëmijët e lindur në Kosovë, të cilët janë nga Lugina e Preshevës, nuk mund të regjistrohen në regjistrat civilë në Serbi, sepse kjo e...

Shkurorezimet ne rritje ne Kosove, femijet viktimat me te medha (Video)

Agjencia e Statistikave të Kosovës ka publikuar shifrat e divorceve brenda vitit 2016. Sipas këtyre statistikave brenda vitit 2016 kanë ndodhur 1110 shkurorëzime. Shkurorëzimet e...

Kerkohen 100 zjarfikes – 3 ne Presheve, 1 Bujanoc dhe Medvegje

MUP ka publikuar konkurs për trajnim të zjarrfikësve, ndërsa për të kaluar një kandidat, ai duhet të jetë me moshë 19 deri 30 vjet,...