-1.6 C
Presevo, Serbia
06.12.2019
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com

Presheva com

22305 Postimet 1 KOMENTET

UDB-ja nuk gjente shqiptarë, për të vrarë shqiptarë

Gazetari dhe publicisti kroat Zeljko Peratovic, i cili për një kohë të gjate merret me hulumtimin e vrasjeve politike në ish-Jugosllavi, ka deklaruar se...

Mbledhje e përbashkët e dy qeverive shqiptare në Prizren pritet të...

Qeveria e Shqipërisë dhe qeveria e Kosovës pritet që të zhvillojnë këtë muaj mbledhjen e parë të përbashkët, e cila do të mbahet në...

Fëmijët e parë në vitin 2014 në Tiranë, Prishtinë dhe Shkup...

Në tri qytetet kryesore të shqiptarëve: Prishtinë, Tiranë e Shkup, fëmijët e parë të lindur janë djem. Në maternitetin “Mbretëresha Geraldinë” në Tiranë erdhi...

Urime Vitin e ri me shtrenjtime të qumshtit, mishit, benzinës…

Nga muaji prill shtrenjtim të energjisë elektrike. Për shkak të rritjes së TVSH-së nga 8% në 10%, nga 1 janari pritet të rritet çmimi...

Wenger, dëgjoj pak tifozët!

Trajneri i Arsenalit Arsen Wenger shpesh akuzohet për mos blerje të lojtarëve, gjegjësisht të harxhoj të holla për ta blerë ndonjë lojtar.Ja çka i...

Ancelotti: Qëllimi ynë është titulli i 10 në ligën e kampionëve

Trajneri i Real Madridit Carlo Ancelotti ka thënë se qëllimi kryesor i klubit për vitin 2014 është titulli i 10 në ligën e kampionëve."Të...

Ronaldinho tek Beshiktash?!

Mediet turke shkruajnë sot se braziliani Ronaldinho ka nënshkruar kontratë me ekipin turk Beshiktash.Pas një viti të shkëlqyer në vitin 2013 në Mineiro, si...

Chelsea nuk ka buxhet për përforcime në janar?

Gazeta britaneze "The Times" ka shkruar një lajm të keq për tifozët e Chelsea..."Chelsea vitin 2013 e ka përfunduar me 49.4 milionë funta në...

Real Madridi i nis stërvitjet e 2014 me Zidane në fushë...

Ndihmësi i Carlo Ancelottit vitin e ri kalendarik e ka filluar me top në këmbë. Legjenda Zinedin Zidane është stërvituar me ekipin e parë...

Goli i parë në 2014 i shenuar nga Fernandinho! /video/

Golin e parë në vitin e ri 2014 e ka shenuar Fernandinho nga Manchester City kundër Swansey City!.Shikojeni.