18.7 C
Presevo, Serbia
22.09.2020
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com

Presheva com

36990 Postimet 1 KOMENTET

Guardiola gati oferten per Alexis Sanchez

Pep Guardiola është i vendosur që ta transferoj Alexis Sanchezin nga Arsenali E ardhmja e Alexis Sanchez vazhdon të mbetet e paqartë. Lojtari ka edhe...

Dollari arrin nivelin me te ulet te gati tre viteve

Dollari ka shënuar dje nivelin më të ulët të këmbimit ndaj monedhës vendase, që nga nëntori i vitit 2014. Sipas kursit zyrtar të Bankës së...

E pabesueshme! Keto tre shpikje mbajne emrin e shqiptareve /foto/

A dini cilat janë shpikjet autentike shqiptare? Sipas gazetarit Ilir Ikonomi ato janë tre, dhe u takojnë viteve 1919-1920. 1. “Tren” me kuaj që rrëshqet...

Vozitesit e lodhur dhe aksidentet fatale gjate veres /foto/

Javë e zez në autostradën Beograd Nish ka marrë jetën e dy personave në dy ndeshje që kanë ndodhë 9 orë dallim njëra me...

Dortmundi pranon oferten 100 milioneshe per Dembele

Dortmundi e ka pranuar ofertën e Barcelonës prej 100 milionë euro për Dembele. Borussia Dortmund e ka pranuar ofertën prej 100 milionë eurove nga Barcelona...

Shume arsyje pse duhet te konsumoni tranguj

Dieta me tranguj është dietë restriktive dhe mbahet më së gjati 14 ditë. Gjatë kësaj kohe dieta me tranguj mund t’ju bëjë të humbisni...

Ja cfar tensioni te gjakut duhet te keni ne baze te...

Një ndër problemet shëndetësore më të përhapura është tensioni. Ulja apo rritja e tensionit, ose shtypjes së gjakut, mund të vijë nga shkaqe të...

Normalizimi i raporteve mes Kosoves dhe Serbise duhet te kaloj permes...

“Normalizimi i raporteve mes Kosovës dhe Serbisë duhet të kalojë përmes Luginës së Preshevës, është shprehur Shaip Kamberi kryetar i komunës së Bujanocit. Ai tha...

Numri i vdekjeve ne komunikacion eshte rritur per 18 per qind

Janë shtuar aksidentet me fatalitet në rrugët e Kosovës. Policia ka bërë të ditur se numri i aksidenteve është në rritje, ndërsa shkaktar janë...

Stankoviq: Nuk ekziston paralele e problemeve ndermjet serbeve te Kosoves dhe...

Kryetari i trupit koordinues për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë Zoran Stankoviq ka deklaruar se njk ekziston asnjê paralele ndërmjet zgjidhjes së problemit të serbëve...