18.7 C
Presevo, Serbia
22.09.2020
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com

Presheva com

36990 Postimet 1 KOMENTET

Daciq: Zgjidhja e konfliktit serbo-shqiptar te behet me kompromis historik

Ministri i jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, njëherësh aleat kryesor i presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka sugjeruar kompromis për ta përfunduar konfliktin për...

Serbi: Ndalohet automjeti duke transportuar ilegalisht 43.000 tableta nga Kosova

Gjatë një kontrolli të detajuar të një mjeti transportues në Serbi janë gjetur 43.000 tableta të ndryshme duke u transportuar nga Kosova, shkruan Radio...

Ronaldo pas denimit do te kthehet me 20 shtator (foto)

Ronaldo do të humbasë ndeshjen në “Santiago Bernabeu” ndaj Barcelonës dhe katër sfidat e para të La Ligas pas dënimit nga Federata e Futbollit...

Ambasada e SHBA-se takim me udheheqesine e Alternatives per Ndryshim

Sot, në zyrët e Alternativës, znj. Colleen Smith, zyrtare politike e ambasadës së SHBA-së bashk me znj. Ksenija Lazovic, zyrtare e kësaj ambasade u...

Gjermania debon 10 shqiptar, ja perse

Dhjetë shqiptarë janë ndaluar të hyjnë ilegalisht në Gjermani nga policia federale. Bëhet fjalë për dy familje të cilat po udhëtonin në një minibus në...

Afganet e “ngujuar” ne kufirin Serbi – Kroaci

Rreth 100 emigrantë janë duke qëndruar në një kamp afër qytetit serb Sid, që gjendet në kufi me Kroacinë. Këta emigrantë, shumica prej të...

Zbulohet arsyeja pse po ndodhin aksidentet ne Kosove

Numri i aksidenteve rrugore, si dhe i personave të vdekur nga këto aksidente ka shënuar rritje muajt e fundit. Vetëm në muajin korrik, 17...

Barcelona 120 milione per Hazardin

Eden Hazard mund të transferohet në Barcelonë gjatë kësaj vere Sipas Diario Gol, Barcelona është e gatshme që ta transferoj Eden Hazard nga Chelsea për...

Neymar debuton me PSG ne ora 21

Pritjes i vjen fundi, Nyemar debuton për PSG-në ndaj Guingamp që zhvillohet nga ora 21:00. Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen e xhiros së dytë...

Arrestohet shtetasja turke qe shkaktoi aksidentin ku humbi jeten nje person

Vajza që po drejtonte veturën dhe ka shkaktuar aksident në pagesën e autostradës "Vrçin" është arrestuar. Bëhet fjalë për një vajzv që ka shtetësi të...