16.8 C
Presevo, Serbia
29.05.2020
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com

Presheva com

22722 Postimet 1 KOMENTET

Gareth Bale kthehet nga lëndimet

Futbollisti i Real Madrid është rikuperuar nga lëndimi i këmbës së majtë dhe do të jetë në konkurencë për titullar në ndeshjen e ardhshme...

Allegri vendosi: Në fund të sezonit largohem nga Milani

Sezonën e dytë me radhë Milan nuk po tregon rezultate të pritura. Pas 17 xhirove gjendet në vendin e 13 me 27 pikë pas...

Taksisti preshevar që po mahnit Zviceranët

I pëlqen ta quajë veten “kosovar” dhe të prezantohet si “shqiptari nga Kosova” edhe pse ai në fakt është nga Presheva. Quhet Nderim Ismaili, 35...

Medvegja po braktiset, kthehuni!

Nëse vazhdon trendi i shpërnguljes, brenda pak viteve Medvegja do të mbetet vetëm ëndërr e shqiptarëve. Atje tashmë kanë mbet vetëm disa shqiptarë, të...

Luftuam për liri e jo për fe dhe “mjekrrat” e fundrrinave...

Në një komunikatë për media, veteranët e Brigadës 137 “Gjakova” të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës kanë reaguar duke thënë se janë mjaft të shqetësuar...

Emërtimi i rrugëve dhe ofiqaria e gjendjes civile në Preshevë gjatë...

Presheva është komunë shqiptare dhe aktualisht në jug të Serbisë.  Presheva, në aspektin territorial, etnik, kulturor, gjuhësor, familjar, ajo gjithmonë ishte e lidhur me Kosovën. Rajoni...

Javën e ardhshme, fondi për Luginën nga qeveritë shqiptare

Javën tjetër është vendosur mbajtja e mbledhjes së përbashkët në Prizren të Qeverive të Shqipërisë dhe Kosovës. Kjo është konfirmuar edhe nga zëvendëskryeministri i Kosovës,...

Lewandowski zyrtarisht në Bayern Munich

Bayern Munich ka njoftuar në orën 19:33 se ka arritur marrëveshje për të blerë Robert Lewandowskin nga Borussia Dortmund në transfer të lirë në...

Shëndetësia serbe më e keqja në Evropë

Drejtori ekzekutiv i “Indeksi evropian i shfrytëzuesve të shërbimeve shëndetësore” Arne Bjernberg, me hulumtimin të cilit të Serbia me shëndetësi e ka zënë sërish...

Mascherano: Guardiola një trajner special

Mesfushori i Barcelonës, Javier Mascherano rikthehet pas në kohë dhe rezervon një mendim special për ish trajnerin e tij, Pep Guardiola, duke e konsideruar...