19.8 C
Presevo, Serbia
15.07.2019
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com

Presheva com

21881 Postimet 1 KOMENTET

Tragjedia në Zvicër: Dyshohet se 60 vjeçari vrau të dashurën shqiptare...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Cyrih të Zvicrës, të premten, pasi një 60 vjeçar mori peng të dashurën e tij shqiptare dhe...

Mustafa: S’mund t’i marrësh territor Serbisë pa i dhënë më shumë...

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka komentuar idenë e  presidentit Hashim Thaçi për bashkimin me Shqipërinë dhe Luginën e Preshevës. Ish...

Me rastin e festës së Fitër Bajramit, Komuna e Preshevës ka...

Me rastin e festës së Fitër Bajramit, Komuna e Preshevës ka shpërndarë 100 pako ushqimore për familjet në nevoj Pas mbledhjes së mbajtur, Komisioni i...

Ministria e punëve të jashtme e Kosovës u sugjeron qytetarëve që...

Ministria e Punëve të Jashtme u ka bërë thirrje qytetarëve të Kosovës që të shmangin qarkullimin nëpër territorin e Serbisë. Gjithë kjo meqenëse po...

Lutfi Haziri: “Fluidi” me kompanitë përcjellëse kanë ndërtuar ‘perandori’ të prodhimit...

Në kuadër të vizitave në bizneset prodhuese, kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, me bashkëpunëtorët, ka vizituar sot prodhuesin gjigantin e pijeve dhe...

Mustafa: Ky është hapi i parë, një ogurë i mbarë dhe...

Kryetari i PDSH-së Ragmi Mustafa në një postim në rrjetin social ka faleminderuar ministrin Cakaj për mbështetjen që i ka dhënë KNSh-së. "Një falënderim i...

LRPDSH: Vendim pozitiv në drejtim të kujdesit të shqiptarëve të Luginës

Lëvizja për Reforma PDSH ka përshëndetuar vendimin e qeverisë së Republikës së Shqipërisë për mbështetjen financiare të KNSH. "Vendimi për mbështetjen financiare të KNSH-së nga...

Arifi: Përkrahja e KNSH, hap konkret i kujdesit të Shqipërisë për...

Kryetari i komunës së Preshevës Shqiprim Arifi ka përshëndetur vendimin e ministrit të jashtëm të Republikës së Shqipërisë që qeveria të marrë përsipër financimin...

Qeveria e Shqipërisë merr përgjegjsinë të financoj KNSH

Ministri i Jashtëm në detyrë i Republikës së Shqipërisë Gent Cakaj, në rrjetin social të tij zyrtar në Facebook ka shkruar se shumë shpejt...

Në Preshevë pensionet më të ulëta në Serbi

Pensioni më i lartë sipas ligjit të ri në Serbi ka vlerë prej 132.065.01 dinarë, që është pothuajse sa pesë pensionet mesatare prej 26.335...