19.5 C
Presevo, Serbia
21.09.2019
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com

Presheva com

21954 Postimet 1 KOMENTET

Presidenti çek, Vuçiqit: E dua Serbinë dhe popullin e saj, Kosova...

Presidenti çek Milos Zeman u dëgjua duke thënë se “nuk i pëlqen” Kosova, ndërsa takohej me Presidentin serb Aleksandar Vuçiq pas mbërritjes në Beograd...

Kontrollime specialistike të reumatologjisë dhe endokrinologjisë në Preshevë

Në ordinancën private specialistike "Kardio MB", që gjendet në stacionin hekurudhor në Preshevë, me mjek dr Boban Spasiq, ka filluar me punë edhe specialist...

Haradinaj thotë se askush në Amerikë e as Boltoni nuk ka...

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, ka mbajtur një konferencë për media në ndërtesën e Qeverisë, pas zbulimit të obeliskut kushtuar viktimave të 11 Shtatorit...

Palmer i bindur: Marrëveshja Kosovë – Serbi do të arrihet

I dërguari special i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, tha se është i bindur se mund të arrihet një marrëveshje midis...

Statistikat që duhet t’i dini para ndeshjes Angli – Kosovë

“Dardanët” sonte do ta kenë detyrën e vështirë për ta vazhduar ecurinë mbresëlënëse prej ndeshjeve të zhvilluara pa disfatë – 15, rekordi më i...

Ramos: Pogba e ka derën e hapur në Real Madrid

Lojtarët si ylli i Manchester Unitedit, Paul Pogba, janë gjithmonë të mirëseardhur në Real Madrid, sipas kapitenit të “Los Blancos”, Sergio Ramosit. Mesfushori francez, Paul...

Sherifi: Nga të gjitha partitë ka ithtarë për shkëmbim të territoreve

Debat i ashpër me replika e kundër replika u zhvillua në RTV Dukagjini mes përfaqësuesve të subjekteve politike për zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit. Ish-shefi...

Të dhëna shokuese: Pse Serbia po i fshinë adresat e qytetarëve...

Serbia po vazhdon t’i shkelë të drejtat e shqiptarëve në tri Komunat sidomos në Komunën e Medvegjes. Mijërave prej tyre u janë fshirë adresat...

Kryetari Arifi fton qytetarët e Medvegjës për të votuar listen 5:...

Kryetari i Alternativës për ndryshim Shqiprim Arifi ka ftuar qytetarët të votojnë listën nr.5 për zgjedhjet lokale në Medvegjë. Postimi i plotë: Të nderuar qytetarë të...

Skenari i errët për ti goditur vendbanimet shqiptare në Maqedoninë e...

Mediat maqedonase kanë filluar një fushatë me lajme të rreme se gjoja shqiptarët janë fajtor që Maqedonia e Veriut spo mundet ta marr datën...